EN

AR

سحر کلینیک

جراحی زیبایی،لاغری،کاشت مو

چگونه لیزرتراپی ریزش مو را درمان می‌کند؟

اشتراک گذاری

اخیراً روش لیزر تراپی برای درمان ریزش مو سر و صدای زیادی کرده است. شاید به تازگی متوجه افزایش فروش دستگاه‌های لیزرتراپی برای درمان ریزش مو مانند شانه و کلاه‌های لیزری شده باشید.

ادعاهای زیادی وجود دارد که این روش می‌تواند نتایج معجزه آسایی را ایجاد کند. در واقع می‌تواند ریزش مو را در مسیر خود متوقف کند، به رشد مجدد موها کمک کند و سبب ضخیم‌تر شدن و سالم‌تر شدن تارهای مو گردد.
بسیاری از مردم از کلمه “جراحی” هراس دارند. در نتیجه لیزر کم‌توان مو برای افرادی که از انجام روش‌هایی مثل کاشت مو می‌ترسند، می‌تواند روش بسیار مناسبی باشد. اما ممکن است از خود بپرسید که چه چیزی باعث شده تا لیزرتراپی به عنوان یک روش مناسب و موثر شناخته شود. در ادامه توضیحات بیشتری را در ارتباط با این روش تقدیم شما خواهیم کرد:

 

استفاده از لیزر کم‌توان برای درمان ریزش مو، یک روش بدون نیاز به جراحی است که از نور لیزر برای تحریک رشد سلولی و شارژ فولیکول های مو استفاده می‌کند. درواقع این روش به مبارزه با ریزش مو پرداخته و بهبود حجم و ظاهر مو را به دنبال دارد. همچنین استفاده از این روش بدون درد است و عوارض جانبی شناخته شده‌ای نیز ندارد.

لیزرتراپی توسط FDA به عنوان یک روش درمانی ریزش مو برای زنان و مردان تأیید شده است. این روش اغلب برای درمان آلوپسی آندروژنتیک یا آن چه که اغلب به آن طاسی با الگوی مردانه یا زنانه گفته می‌شود، استفاده می‌شود. آلوپسی آندروژنیک شایع‌ترین علت ریزش مو در مردان و زنان است و یک بیماری ارثی است که باعث کوچک شدن و خوابیدن فولیکول‌های مو می‌شود و در نهایت رشد موها را متوقف می‌کند.
لیزر کم‌توان همچنین می‌تواند برای درمان سایر انواع آلوپسی و ریزش مو که ناشی از علل مختلف مانند شیمی درمانی یا اختلالات هورمونی که ممکن است در زنان پس از بارداری یا یائسگی رخ دهد، استفاده شود. همچنین اغلب برای تکمیل سایر درمان‌های ریزش مو مانند مزوتراپی و PRP از لیزر کم‌توان استفاده می‌شود و می‌تواند به ویژه در رابطه با روش‌های کاشت مو موثرتر باشد. همچنین نتایج لیزرتراپی نشان داده است که می‌تواند در کوتاه مدت در مقایسه با استفاده از داروها، روش موثرتری باشد.

 

استفاده از لیزر کم‌توان چگونه ریزش مو را درمان می‌کند؟

نور لیزری که در لیزرتراپی استفاده می‌شود طول موج خاصی را تولید می‌کند، که توانایی منحصر به فردی در جذب مولکول‌های فولیکول های مو دارد. نور به طریق مختلف به انتقال فولیکول‌های مو به مرحله رشد کمک می‌کند. هنگامی که این نور به پوست سر نفوذ می‌کند، آن دسته از سلول‌های بنیادی که مسئول بازسازی فولیکول‌های مو هستند را تحریک می‌کند و باعث رشد مجدد مو می‌شود. همچنین باعث افزایش تولید ATP و روند متابولیک سلول‌ها برای رشد سریع مو می‌گردد. نور همچنین باعث افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر پوست سر می‌شود، بنابراین رساندن مواد مغذی و اکسیژن به فولیکول‌های مو را افزایش می‌دهد و باعث رشد مو با طول و قطر بیشتر می‌شود؛ این امر به تولید ساقه‌های ضخیم تر مو کمک می‌کند و در مجموع موهایی با ظاهر بهتری را نشان می‌دهد.

 

آنچه واقع بینانه از لیزرتراپی برای ترمیم مو انتظار می رود:
لیزرتراپی در درمان فولیکول‌های نازک و ضعیف مو فوق‌العاده موثر است. در واقع ثابت شده است که در این روش موها ضخیم‌تر، قوی‌تر و سالم‌تر می‌شوند. و به طور قابل توجهی ظاهر و حجم مو بهبود پیدا می‌کند.
در طول مطالعات مختلف، لیزر کم‌توان به کاهش و یا حتی توقف ریزش مو در ۸۵ درصد از بیماران تحت درمان کمک کرده است. همچنین ۵۵ درصد از بیماران رشد موهای جدید را تجربه کرده‌اند.

لیزر تراپی فقط روی فولیکول‌های فعال مو کار می‌کند و هیچ تاثیری بر فولیکول‌های مویی که از قبل مرده‌اند ندارد. به همین علت در مواردی که طاسی سالهاست وجود دارد کار نمی‌کند. زیرا فولیکول‌های مو برای تحریک وجود ندارند. به همین دلیل، ایده‌آل‌ترین حالت این است که درمان با لیزر کم توان مو را در اسرع وقت شروع کنید تا به حداکثر مزیت ترمیم مو برسید. بهترین نتایج نیز زمانی به دست می‌آید که از این روش در اولین مراحل ریزش مو یا در موارد ریزش موی جزئی استفاده شود. همچنین ترکیب این روش درمانی با سایر روش‌های درمانی نیز می‌تواند به بهینه‌سازی نتایج کمک کند.

 

زمانی که ریزش مو بسیار پیشروی کرده باشد، نتایجی که می‌توانید به دست آورید محدود است. با این حال، ممکن است همچنان به کاهش یا توقف ریزش مو کمک کند.

با استفاده از لیزر کم‌توان نتایج معمولا دو ماه پس از شروع درمان، ظاهر می‌شوند و طی ماه‌های بعد با گذشت زمان، وضعیت موهایتان بهبود می‌یابد. در صورت قطع درمان، ریزش مو در طی چند ماه دوباره شروع می‌شود و موها به تدریج به حالت اولیه خود برمی گردند. در واقع لیزرتراپی فقط تا زمانی کار می‌کند که درمان ادامه یابد.

 

لیزرتراپی مو

دستگاه‌های لیزرتراپی
از روش‌های مختلفی می‌توان برای انجام لیزرتراپی استفاده کرد. این درمان را می‌توان در محیط مطب از طریق پنل‌های سرپایی انجام داد. همچنین بسیاری از دستگاه‌های قابل حمل نیز در این زمینه وجود دارند که بیماران می‌توانند در منزل از آنها استفاده کنند؛ که شامل انواع دستگاه‌های رومیزی، دستگاه‌های دستی و دستگاه‌های پوشیدنی می‌باشند.

در دسته‌ی دستگاه‌های دستی، محصولی محبوب تحت عنوان شانه لیزری را داریم که دستگاه‌هایی هستند که مانند برس مو مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ همچنین در دسته‌ی دستگاه‌های پوشیدنی، کلاه های مختلف لیزرتراپی به چشم می‌خورند، که استفاده از آنها نیز بسیار رایج شده است.

با یک جستجوی ساده با انواع بسیاری از دستگاه‌های لیزرتراپی مو برخورد خواهید کرد. بهتر است هنگام خرید چنین محصولاتی از طریق اینترنت محتاط باشید و پیش از آن در ارتباط با این روش تحقیقات کافی را انجام دهید. پیش از انجام این روش حتما با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی را انتخاب کنید و پیش از تحقیقات کامل درمان را شروع نکنید.

 

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

    نام و نام خانوادگی:
    شماره تماس:
    زمینه مشاوره:

    اگر این مقاله را دوست داشتید، با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

    Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید)