ابدومیپلاستی وتامیتاک

نمونه کار‌ها

ابدومیپلاستی وتامیتاک

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، نوعی جراحی زیبایی برای بهبود شکل ناحیه شکم است که شامل برداشتن پوست شل اضافی، چربی ها و علائم کشش و همچنین سفت کردن عضلات ناحیه شکم می باشد. هدف اصلی این تکنیک از بین بردن پوست اضافی شکم است که از طریق ورزش قابل حذف نیست.

 

به عنوان مثال، پوست اضافی ناشی از بارداری یا کاهش وزن زیاد به وسیله این عمل جراحی به راحتی از بین می روند. این تکنیک یک راه حل سریع برای کاهش وزن نیست. زیرا ابدومینوپلاستی معمولاً فقط برای افرادی با شاخص توده بدنی سالم (BMI) توصیه می شود.

اگر به فکر انجام این جراحی هستید، مطمئن شوید که از جزئیات آن، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از آن اطلاعات کافی را دارید. ما در این مطلب سعی داریم تا به طور مختصر و مفید هر آنچه که در ارتباط با ابدومینوپلاستی نیاز هست بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم.

 

همچنین می توانید برای مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما در سحر کلینیک تماس بگیرید و یا برای بررسی رضایت بیماران و تفاوت های ظاهری قبل و بعد از این عمل جراحی، به قسمت گالری مراجعه کنید.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می گیرد؟

به طور کلی دو نوع ابدومینوپلاستی تحت عنوان های ابدومینوپلاستی جزئی و ابدومینوپلاستی کامل وجود دارد که هر دو معمولاً با بیهوشی عمومی انجام می شوند.
در ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک ابتدا یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم ایجاد شده و پوست از دیواره شکم زیر ناف جدا می گردد.

 

به این ترتیب چربی و پوست اضافی از بین رفته و در نهایت پوست باقی مانده در دو طرف شکم به هم رسانده شده و در جای خود بخیه زده می شود.

در ابدومینوپلاستی کامل نیز ابتدا یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم، درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می شود. سپس برش دوم به منظور آزاد کردن ناف از بافتی که آن را احاطه کرده است ایجاد شده و پوست از دیواره شکم جدا می گردد.

 

سپس عضلات شکم مجددا تنظیم شده و چربی و پوست اضافه حذف می شود. در انتها نیز سوراخ جدیدی برای ناف تعبیه شده و در جای صحیح خود قرار می گیرد و پوست باقی مانده نیز به هم رسانده و در جای خود بخیه زده می شود.

 

پس عمل جراحی ابدومینوپلاستی که ممکن است بین ۲ تا ۵ ساعت به طول بینجامد، بهتر است بیمار طی چند روز در بیمارستان مانده و تحت نظر قرار گیرد. در نهایت بیمار در حالی بیمارستان را ترک می کند که به منظور سفت نگه داشتن شکم خود، یک گن بسیار تنگ پوشیده است.

 

احتمالاً پس از رفع اثرات بیهوشی عمومی، کمی احساس درد خواهید داشت. در صورت نیاز می توانید داروی مسکن مصرف کنید. همچنین بهتر است برای ۲۴ ساعت اولیه پس از ترخیص یک همراه برای مراقبت از خود در نظر بگیرید.
ابدومینوپلاستی

چه کسانی کاندیدای خوبی برای ابدومینوپلاستی نیستند؟

ابدومینوپلاستی برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند عمل نمی کند. اگر اضافه وزن دارید، دریابید که چگونه به طور ایمن و موثر وزن کم کنید. همچنین اگر اضافه وزن ندارید اما می‌خواهید شکم شل شده‌ خود را تقویت کنید، می توانید روزانه ۱۰ دقیقه‌ حرکات تمرین برای تقویت عضلات شکم را امتحان کنید.

 

در نهایت اگر به نتیجه مطلوب دست نیافتید می توانید با پزشک خود در ارتباط با انجام عمل ابدومینوپلاستی مشورت کنید.

مراقبت های پس از عمل

• توصیه می شود تا ۶ هفته بعد از ابدومینوپلاستی از انجام فعالیت های ورزشی بپرهیزید.
• معمولاً باید به مدت ۶ هفته از نوع خاصی از گن ها استفاده کنید تا پوست شما به خوبی ترمیم شود و تورم کاهش یابد.

به طور کلی، در این مدت باید در نشستن و خوابیدن احساس راحتی کنید و زانوهای خود را در حالی که در رختخواب هستید خم نگه دارید تا از وارد آمدن فشار به بخیه های خود جلوگیری کنید. معمولاً پس از ۶ هفته می توانید از پوشیدن گن دست بردارید و به انجام بیشتر فعالیت های معمول خود بازگردید.

• بهداشت را در محل زخم و بخیه حفظ کنید تا از ایجاد هر گونه عفونتی جلوگیری شود.
• پس از چند هفته بایستی توسط پزشک خود معاینه شوید تا این اطمینان حاصل شود که زخم به درستی بهبود می یابد.

عوارض جانبی ابدومینوپلاستی

ممکن است پس از ابدومینوپلاستی صاف ایستادن برایتان سخت باشد و احساس کنید شکم شما کشیده می شود. این مسئله طبیعی است و به مرور زمان بهبود می یابد. همچنین احساس درد، کبودی و تورم در ناحیه بالای اسکار پس از ابدومینوپلاستی کاملا طبیعی است.

 

با این حال پزشک می تواند در صورت نیاز برای رفع درد بیمار مسکن تجویز کند و بهترین روش ها را برای تسکین درد در اختیارتان قرار دهد. این درد ممکن است تا چند هفته یا چند ماه به طول بینجامد. به علاوه ممکن است تا ۶ هفته اسکارهای قرمز و برجسته داشته باشید که در نهایت به مرور زمان محو خواهند شد.

ابدومینوپلاستی گاهی اوقات در موارد بسیار نادر، عوارضی را ممکن است به دنبال داشته باشد که جراح باید توضیح دهد که این خطرات و عوارض چقدر محتمل هستند و در صورت وقوع چگونه درمان می شوند. این عوارض عبارتند از:
• زخم های ضخیم و آشکار
• برآمدگی های زیر پوستی
• تجمع خون در زیر پوست
• گرفتگی یا درد شکم
• مشکلات تنفسی
• خون ریزی بیش از حد
• ایجاد لخته خون در ورید
• عفونت
• واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی

در صورت داشتن درد شدید یا علائم غیرمنتظره باید در اسرع وقت با کلینیکی که در آن عمل انجام شده است تماس بگیرید.

گاهی اوقات، افراد متوجه می شوند که تاثیر مورد نظر حاصل نشده است و احساس می کنند که به عمل دیگری نیاز دارند. اگر ابدومینوپلاستی انجام داده اید و از نتایج راضی نیستید، یا فکر می کنید که این عمل به درستی انجام نشده است، باید موضوع را با جراحی که شما را درمان کرده است، در میان بگذارید.

داشتن اطلاعات کافی برای انجام هر نوع اقدام زیبایی و درمانی و شناخت جراح مجرب در هر حوزه پیش نیاز برای هر نوع عمل و جراحی است. ما در کلینیک زیبایی سحر با تکیه بر دانش و تجربه خود با بهره گیری از بهترین دستگاه های روز دنیا شما را به رویای اندام ایده آل می رسانیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان کلینیک سحر، فرم زیر را تکمیل کنید، تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید)