مادلینگ

شاید وقتی به چهره افراد مشهور و بازیگران توجه می‌کنیم، تصور کنیم که چه خدادای صورت زیبا و استخوانی دارند! همه اجزای صورتشان متناسب است که به اصطلاح به آنها صورت زاویه‌دار لقب داده‌اند. نقاطی که سبب زاویه‌دار شدن چهره افراد می‌شود شامل برجستگیهای گونه و لب، زاویه فک و چانه می‌باشد. در واقع مادلینگ صورت یا فرم دهی صورت را می‌توان بخشی از فرآیند مدرن‌سازی دانست. امروزه با به اشتراک‌گذاری عکس و فیلم در شبکه‌های اجتماعی تب زیبایی هر روز تندتر می‌شود. جالب است بدانید که با استفاده از لوازم آرایش می‌توان مادلینگ را انجام داد اما این کار فقط برای یک شب است و بعد از شستشوی صورت اثری از آن برجای نمی‌ماند. طبیعتا همه ما به دنبال یک کار پایدار هستیم!

نمونه کار‌ها

مادلینگ

گرایش به زیبایی در همه انسان‌ها وجود دارد. زیبایی صورت هر فرد بر اساس تناسب و اندازه‌هایی که بین نقاط مختلف صورت‌مان وجود دارد سنجیده می‌شود. اگر این اندازه‌ها متناسب با نوع صورت‌مان باشند، زیبایی دو چندانی را به ما هدیه می‌دهد.

یکی از روشهای زیباسازی صورت مادلینگ چهره یا زاویه‌سازی است که علاوه بر فرم‌دهی به صورت و چانه باعث رفع غبغب ، جوانسازی و زیبایی پوست نیز می‌شود. در عمل زاویه‌سازی یا مادلینگ صورت، حالت چهره پس از عمل به شکل V  درمی‌آید، چرا که این فرم صورت در دنیا طرفداران بیشماری دارد.

 

چه کسانی بهترین کاندیدای فرم‌دهی صورت هستند؟ و چه رده‌های سنی می‌توانند آنرا انجام دهند؟

همه خانم‌ها و آقایانی که به زیباتر جلوه دادن خود و بهبود وضعیت سلامت‌شان اهمیت می‌دهند می‌توانند متقاضی این عمل زیبایی باشند. همچنین مادلینگ صورت محدوده سنی نداشته و گروه‌های سنی مختلف می‌توانند از مزایای انجام آن بهره ببرند.

 

چه کسانی باید مدلینگ صورت انجام دهند؟

صورت  فرد باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبای باشد. کسانی با ویژگیهای زیر بهتر است مدلینگ صورت انجام دهند:

 

 • کسانی که دارای فک مربعی شکل هستند.
 • کسانی که خط فک آن‌ها بدون زاویه است
 • کسانی که گونه‌های لاغر و یا تو رفته‌ای دارند.
 • کسانی که دارای گونه‌های چاق و بزرگ هستند.
 • کسانی که چانه دایره‌ای شکل دارند.
 • کسانی که دارای فک عریض و پهن هستند.

 

چه روش‌ها و تکنیک‌هایی به منظور زاویه‌سازی صورت انجام می‌شود؟

روشها و تکنیک‌های متفاوتی برای برجسته کردن گونه‌ها و چانه وجود دارد. انواع تکنیک‌های مورد استفاده پزشکان از این قرارند:

 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • لیفت کردن با نخ
 • بوتاکس
 • هایفوتراپی
 • اندولیفت
 • برداشتن چربی باکال و غبغب

هرکدام از این روش‌ها با توجه به شرایط بالینی فرد انتخاب می‌شود. در جلسات مشاوره ابتدایی که بین پزشک و مراجعه‌کننده برگزار می‌شود، پزشک روش‌ها، مزایا و نیز محدودیت‌های هر کدام را به متقاضی شرح داده و مراجعه‌کننده نیز خواسته‌ها و انتظاراش را از این عمل عنوان می‌کند. در نهایت با توجه به شرایط موجود مشخص می‌شود که کدام روش بهترین راه برای زاویه‌سازی صورت فرد می‌باشد.

 

 مادلینگ صورت چه عوارضی دارد؟

فرم‌دهی صورت یا مادلینگ صورت کار چندان سخت و خطرناکی نیست که دلهره انجام آن را داشته باشد. بطور کلی روش‌های زاویه‌دار کردن صورت با تزریق ژل، لیفت و چربی و دستگاه هایفوتراپی و اندولیفت کمترین عوارض را دارند و فرد می‌تواند پس از اتمام کار با خیالی راحت به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

نکته مهم: ممکن است قرمزی، سوزش ناچیز، بی‌حسی و تورم را بعد از عمل احساس کنید؛ بنابراین تا چند ساعت بعد از انجام این عمل زیبایی از دستکاری کردن محل تزریق و لمس آن بپرهیزید.

در برخی موارد فرم‌دهی صورت در کلینیک‌های غیربهداشتی یا در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود که ممکن است منجر به عفونت شود. سایر عوارض طبیعی شامل التهاب و درد و بی‌حسی بوده که بعد از چند روز کاملا رفع می‌شوند و مشکلی برایتان به وجود نمی‌آورد.

چنانچه بعد از چند روز عوارض‌تان بهبود نیافت و عفونت و تورم روز به روز بیشتر شد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در پاره‌ای از مواقع شدت عوارض سبب می‌شود که پزشک برای از بین رفتن عوارض و جلوگیری از مشکلات جدی‌تر،  ژل را تخلیه کند. در کلینیک‌های معتبر تست‌های زیادی قبل از تزریق انجام می‌شود تا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری شود.

 

 مادلینگ صورت چقدر ماندگاری دارد؟

مشخص است که میزان ماندگاری مادلینگ صورت به روشی که از آن انتخاب می‌کنید و به نوع موادی که استفاده می‌شود بستگی دارد. به‌طور مثال برخی از ژل‌ها ماندگاری یکسال و نیم الی دوسال دارند. البته این موضوع به نوع پوست ما و میزان پذیرش آن نیز بستگی دارد. میزان ماندگاری در روش تزریق چربی کمی بیشتر است و ماندگاری بالای دو سال دارد و دوام آن هم زیادتر از روش‌های دیگر می‌باشد؛ چون چربی از اندام‌های خودمان گرفته شده سرعت جذب پایینی دارد.  البته همانطور که ذکر شد باز هم این موضوع به بدن ما بستگی دارد.

ماندگاری زاویه‌سازی صورت با نخ بین ۱۲ الی ۱۸ ماه است که به کیفیت مراقبت‌های بعد از انجام عمل نیز بستگی دارد. بوتاکس هم روش پرطرفدار دیگری است که معمولا هر ۶ ماه باید ترمیم ‌شود. توجه داشته باشید که برای انجام هر یک از این عملها یک کلینیک یا مرکز  معتبر را برای مادلینگ انتخاب کنید.

 

 

چگونه مادلینگ صورت انجام می‌شود؟

زنان و مردان بسیاری با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی، به زیباسازی چهره خود دست می‌زنند. در این روش درمانی مناطقی از صورت که دارای چربی کمی هستند، افزایش حجم داده می‌شود. یا اگر شخص مراجعه‌کننده دارای چهره‌ای پر و درشت باشد، میزان چربی را در مناطقی خاص کاهش می‌دهند تا به چهره‌ای ایده‌آل دست یابد.

با عمل مادلینگ صورت تغییرات بسیاری را بر روی چهره فرد به وجود می‌آید و با کم کردن حجم چربی‌های صورت، مناطقی که بافت استخوانی و برجسته‌ای دارند، بهتر به چشم بیایند. از سوی دیگر برخی از افراد که دارای چهره‌ای استخوانی هستند، با افزایش حجم قسمت‌های خاص، زاویه‌سازی و مادلینگ صورت  را به بهترین شکل ممکن برایشان انجام می‌دهند.

 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص روش‌های مادلینگ در نظر بگیرید این است که این روش‌ها کمترین عوارض و بیشترین شانس اثربخشی را به همراه دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود که با کمترین نگرانی و با بیشترین تحقیق به دنبال پزشک متخصص در زمینه مادلینگ صورت باشید و در نهایت روند انجام زاویه‌سازی را به او بسپارید.

ما در کلینک سحر با توجه به مجهز بودن به دستگاههای مدرن و دانش روز و برخورداری از پزشکان معتبر خیالتان را از بابت این نوع عمل زیبایی آسوده می‌کنیم. برای اینکار فقط کافیست با شماره  ۰۹۳۸۵۳۰۹۳۸۷ تماس بگیرد. در ضمن می‌توانید به صورت آنلاین هم مشاوره گرفته و از خدمات حرفه‌ای برخوردار شوید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان کلینیک سحر، فرم زیر را تکمیل کنید، تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید)