EN

AR

سحر کلینیک

جراحی زیبایی،لاغری،کاشت مو

لابیا چیست؟ و انواع آن کدام است؟

اشتراک گذاری

لابیا چیست

بسیاری از مردم زمانی که از واژه “اندام تناسلی بانوان” استفاده می کنند، تنها منظورشان دهانه واژن می باشد. در حالی که بخش بیرونی و خارجی اندام تناسلی بانوان شامل قسمت های مختلفی است که دهانه واژن فقط یکی از آن هاست. در واقع دستگاه و اندام تناسلی زنان از دو قسمت اصلی داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت داخلی شامل کانال واژن، دهانه رحم، رحم و تخمدان ها بوده و در قسمت خارجی نیز بخش های دیگری از جمله دهانه واژن، کلیتوریس و لابیا را شامل می شود..

لابیا در واقع چین های پوست اطراف دهانه واژن شما هستند. لب های بزرگ (لب های بیرونی) معمولاً گوشتی و پوشیده از موهای ناحیه تناسلی هستند. لب های کوچک (لب های داخلی) در داخل لب های بیرونی شما قرار دارند. آنها از کلیتوریس شما شروع می شوند و به زیر دهانه واژن شما ختم می شوند.

به طور معمول زمانی که افراد در ارتباط با ظاهر اندام تناسلی خود صحبت می کنند، منظورشان همان لابیا یا لب های واژن است. لب های گوشتی بیرونی به عنوان لابیای بزرگ یا ماژور و لب‌های داخلی که معمولاً به دهانه واژن منتهی می‌شوند، لابیای کوچک یا مینور نامیده می‌شوند.

لابیا می تواند کوتاه یا بلند، چروکیده یا صاف باشد. و یا یک لب بلندتر از دیگری باشد. همچنین رنگ آن ها از صورتی تا مشکی مایل به قهوه ای متفاوت است. به علاوه این که رنگ لابیای شما می تواند با افزایش سن تغییر کند. برخی از افراد لب‌های بیرونی بزرگ‌تری نسبت به لب‌های داخلی دارند و بسیاری از افراد لب‌های داخلی بزرگ‌تری نسبت به لب‌های بیرونی دارند.

هیچ گاه دو اندام تناسلی از لحاظ ظاهری کاملا یکسان نیستند و شاید تنها وجه تشابه آن ها، همان قسمت های اصلی است که در هر دو وجود دارد و احتمالاً دارای تفاوت هایی هستند که آن ها را از افراد بعدی متمایز می‌کند. برخی از لب ها دارای ویژگی های مرتبط با انواع مختلف هستند و نمی توان آنها را در یک دسته بندی خاص قرار داد.

می خواهید نگاه دقیق تری به ظاهر اندام تناسلی خود داشته باشید؟ یک آینه دستی بردارید و به جایی خصوصی بروید. از این روش برای کشف آناتومی منحصر به فرد خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بدن خود استفاده کنید. بخش ظاهری اندام تناسلی زنان و لابیا ممکن است دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم.

 

لب های داخلی نامتقارن

اگر یک لب داخلی بلندتر، ضخیم تر و یا بزرگ تر از دیگری باشد، نامتقارن در نظر گرفته می شود. در واقع بسیار رایج است که یک اندام تناسلی دارای لابیای مینور نامتقارن باشد.

 

لب های بیرونی منحنی

به لب های بیرونی خود مانند نعل اسبی که وارونه شده است فکر کنید. یک منحنی گرد که در انتها به طور یکنواخت به هم می رسد. هنگامی که این اتفاق می افتد، معمولاً لب های داخلی را آشکار می کند. آنها ممکن است از زیر لب های بزرگ شما بیرون بزنند.

 

لب های داخلی برجسته

اغلب لب‌های داخلی بلندتر از لب‌های خارجی هستند و از لب‌های بیرونی بیرون می‌آیند. این تفاوت در طول ممکن است ظریف تر باشد، به طوری که لب های داخلی به سختی نمایان می شوند و یا به راحتی قابل مشاهده باشند.

 

 لب های بیرونی برجسته

لب های بیرونی برجسته بسیار پایین تر روی ناحیه تناسلی شما قرار می گیرند. پوست ممکن است ضخیم و پف کرده و یا نازک و کمی شل باشد و یا حد وسط بین این دو مورد باشد.

 

لب های داخلی بلند و آویزان

گاهی اوقات ممکن است لابیای مینور از کنار لابیای ماژور و بیرونی شما آویزان شوند. حتی ممکن است با وجود لباس زیر این آویزانی دیده شود. همچنین ممکن است کمی پوست و یا چین های اضافه نیز وجود داشته باشد.

 

لب های بیرونی بلند و آویزان

در این حالت لابیای خارجی برجسته و بزرگ تر بوده و اغلب پوست را نازک و شل می کنند. مانند لب های آویزان داخلی، ممکن است چین ها بیرون از لباس زیر شما آویزان شوند. تا حدی که ممکن است کمی بیشتر در معرض دید قرار گیرند.

 

لب های کوچک و باز

لب‌های بیرونی شما صاف هستند و روی استخوان شرمگاهی قرار می‌گیرند، اما کمی از هم جدا شده‌اند و لابیای کوچک شما را نشان می‌دهند.

 

لابیای کوچک و بسته

لب‌های بیرونی، در این مورد، از هم جدا نیستند، بنابراین لب‌های داخلی شما را کاملاً پنهان می‌کنند و در بر می‌گیرند. این نوع از اندام تناسلی با درصد کمتری نسبت به سایر اشکال ظاهری اندام تناسلی وجود دارد.

 

همه انواع لابیا در دنیا از نظر پزشکی نرمال و عادی بوده و مشکلی ندارند، در حالی که از نظر زیبایی تعاریف خاصی برای لابیای نرمال وجود دارد.

تعریف از اندام تناسلی زیبا زمانی است که لابیا کوچک باشد، در دو طرف به صورت مستقیم و بین لابیا ماژورها قرار گیرند، از لابیا ماژورها بیرون نزنند، کلیتوریس کوچک باشد و خط وسط افتاده باشد. لازمه این ظاهر زیبا این است که هم لابیا مینورها کوچک باشند و هم لابیا ماژوها پر باشند.

زنان هیچ‌گاه نباید از ظاهر اندام تناسلی خود خجالت‌ زده باشند و یا به دلیل ظاهر غیر معمول آن دچار ناراحتی و عذاب شوند. متخصصان ما در کلینیک زیبایی سحر با انجام عمل لابیاپلاستی و فرم دهی لابیا جهت کاهش نارضایتی شما از ظاهر اندام تناسلی تان تلاش می کنند تا از ظاهر خود احساس رضایت و شادی داشته باشید.

همچنین مشاوران ما در جلسه مشاوره رایگان پیش از عمل علت و هدف شما از انجام این فرایند را مورد بررسی قرار داده و روش های مختلف دستیابی به این خواسته، مراقبت ها و عوارض و فواید را به شما توضیح خواهند داد.

جهت تعیین وقت مشاوره رایگان با متخصصان ما در کلینیک زیبایی سحر با شماره ۸۸۷۹۳۹۴۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا با آگاهی کامل به سمت هدف خود قدم بردارید. همچنین برای مشاهده تصاویر قبل و بعد انواع شکل های لابیا پلاستی از طریق راه های ارتباطی سمت چپ این صفحه وارد صفحه اینستاگرام ما شوید.

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

    نام و نام خانوادگی:

    شماره تماس:

    زمینه مشاوره:

    اگر این مقاله را دوست داشتید، با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

    Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید)